СОЛЯНА КІМНАТА

Гало-аерозольна терапія (від грец. «Hals» — сіль) — унікальний метод лікування та оздоровлення, заснований на застосуванні штучного мікроклімату соляних гротів, кімнат, печер, який наближається за своїми параметрами до природних умов підземних соляних лікарень.

Наявність стін і підлоги з блоків реліктової солі та іонізованого аерозольного напилення при низькій вологості і малої швидкості руху повітря, а також відсутність бактеріальної забрудненості формують лікувальний мікроклімат. Застосування з оздоровчою і лікувальною метою соляних аерозолів у природних умовах уже десятиліттями широко використовується в Україні (Солотвино, Артемівськ).

Природний мікроклімат цих приміщень активізує кровообіг і зміцнює захисні сили організму. Вологість і температура повітря, атмосферний тиск стабільні, радіаційний фон відсутній, повітря насичене негативно зарядженими іонами, які дуже корисні для здоров’я людини.

Ми практикуємо безмедикаментозний метод оздоровлення і лікування:

— Алергій,

— Простудних захворювань,

— Бронхітів та астми, хронічних хвороб дихальних шляхів,

— Екземи та діабету,

— Недуг нервової системи,

— Хронічної втоми,

— Вегето-судинної дистонії, хвороб серцево-судинної системи,

— Гіпертонії,

— Ендокринних захворювань,

— Лор-захворювань,

— Метаболічного синдрому;

— Хронічної утоми й перезбудженість нервової системи,

— Шкірних захворювань (екзема, псоріаз, нейродерміт, діатез).

— Діабету і багатьох інших недуг.

Метод сприяє нормалізації сну і підвищує працездатність. Виражене поліпшення капілярного кровообігу і очищаючу дію на біоценоз шкірного покриву.

Значно поліпшується прохідність дихальних шляхів за рахунок розрідження і виділення мокротиння, нормалізується функція зовнішнього дихання і реактивність бронхів, що також сприяє позитивним змінам гемодинаміки малого кола кровообігу, в результаті чого знижується рівень гіпертензії в системі легеневої артерії і поліпшується скоротлива здатність міокарда. Періодичне перебування людини в такому приміщенні викликає зняття втоми, омолоджує весь організм, очищає його від тютюнових смол, виробничого і побутового пилу.

Спелеотерапія (грец. «speleon» — печера; «therapia» — лікування) — лікування та оздоровлення тривалим перебуванням в умовах унікального мікроклімату печер, гротів і соляних копалень. Вперше метод з’явився близько двох з половиною тисяч років тому, а з другої половини ХIХ століття широко застосовувався в Італії, а після ІІ світової війни і в Чехії, Німеччини, Угорщини, Австрії, Румунії, Словаччини, Болгарії, Польщі та СРСР.

Популярність терапій пояснюється використанням натуральних природних ресурсів. Величезне її перевага в тому, що вона не викликає побічних ефектів. А тимчасова ізоляція від шуму знімає нервову напругу і сприяє релаксації.

Ні в якому разі не можна застосовувати терапії: при злоякісних пухлинах, епілепсії, у другій половині вагітності, серйозних психічних розладах, а також у разі індивідуальної непереносимості.